U Beranama 15, u Crnoj Gori 491 novi slučaj koronavirusa

 U Beranama 15, u Crnoj Gori 491 novi slučaj koronavirusa

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i dostavile rezultate za 1378 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 491 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica213
Nikšić84
Bijelo Polje40
Herceg Novi33
Ulcinj21
Berane15
Bar15
Budva12
Pljevlja10
Danilovgrad10
Rožaje10
Mojkovac9
Cetinje7
Petnjica3
Kotor2
Plav2
Tuzi2
Andrijevica2
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Ulcinja (3), Podgorice, Nikšića i Bara od kojih je najstariji imao 82 (1938 godište) a najmlađi samo 38 godina (1982 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 382 a od početka godine 391.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 236 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9400.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 27177.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4522619568
Nikšić810302940
Bijelo Polje68781751
Bar38456730
Cetinje37043012
Berane335121733
Budva3226687
Herceg Novi32025510
Ulcinj29644726
Kotor24849110
Tivat22017610
Pljevlja20671822
Danilovgrad1582942
Mojkovac149633
Rožaje11095223
Kolašin86854
Tuzi451194
Plav4013111
Andrijevica391925
Petnjica26341
Žabljak121346
Šavnik730
Gusinje4334
Plužine4210
UKUPNO940017071382
Avatar

Portal Berane

Pročitajte još