Trijumf Dalasa sa potpisom Dončića i Marjanovića, Majami siguran

Prethodne večeri u NBA ligi odigrano je osam utakmica.

Košarkaši Dalasa su na gostovanju nadigrali Vašington sa 109:87, a do četvrte pobjede u nizu predvodili su ih Luka Dončić i Boban Marjanović koji je ostvario dabl-dabl učinak.Dončić je meč završio kao najefikasniji igrač sa 26 poena uz osam skokova i šest asistencija, dok je Boban Marjanović imao učinak od 15 poena i 12 skokova.Dabl-dabl je ostvario i Rasel Vestbruk u poraženom timu Vašingtona sa 26 poena i 14 skokova uz četiri asistencije, ali to nije bilo dovoljno da sačuva tim od drugog poraza u nizu.

Majami je na svom terenu nastavio seriju pobjeda nadigravši Klivlend sa 115:101 uz dobru igru Nemanje Bjelice.Bjelica je pobjedi je doprinio sa 10 poena uz sedam skokova i pet asistencija za 24 minuta provedena u igri, a u pobjedničkom timu najefikasniji je bio Bem Adebajo koji je uz 18 poena, koliko je postigao i Robinson, dopisao i 11 skokova.

Peti uzastopni poraz Klivlenda nije uspio da spriječi ni najefikasniji igrač meča Kolin Sekston koji je postigao 26 poena, a pratio ga je Prins sa 19 pogodaka.

Na svom terenu Portland je ubjedljivo nadigrao Oklahomu sa 133:85, a Aleksej Pokuševski je za 30 minuta na parketu postigao osam poena uz četiri asistencije.Do trijumfa tim Portlanda predvodio je Mekalum sa 20 poena i po četiri skoka i asistencije, a pratili su ga Lilard i Sajmons sa po 16 poena, dok je Pauel ubacio jedan manje.U poraženom timu najefikasniji igrač bio je Vilijams sa 18 poena uz pet skokova i dvije asistencije.Rezultati sinoćnih mečeva NBA lige:Vašington – Dalas 87:109Detroit – Njujork 81:125Majami – Klivlend 115:101Filadelfija – Minesota 122:113San Antonio – Indijana 133:139 (produžetak)Juta – Orlando 137:91Portland – Oklahoma 133:85Sakramento- Milvoki 128:129