Poraz koji ne boli: “Lavice“ izborile plasman na Olimpijske igre!

Rukometašice Crne Gore izborile su po treći put plasman na Olimpijske igre! U posljednjem kolu kvalifikacionog turnira, “lavice“ su poražene od Rumunije sa 28:25.

Poslije pobjede u prvom kolu nad evropskim šampionom, Norveškom (28:23), “lavice“ su u odlučujući meč ušle znajući da ih i poraz do četiri gola razlike vodi na Olimpijske igre. Međutim, izabranice Kima Rasmusena nijesu dozovlile Rumunkama da dođu do trijumfa koji bi ih odveo na OI. Gošće su bolje otvorile meč i od samog starta su imale rezultatsku prednost.Ipak, taj višak nije prelazio dva gola, a u finišu prvog dijela Crna Gora je serijom od 3:0 prvi put povela (14:13), dok se na veliki odmor otišlo sa neriješenih 15:15.

Početak nastavka donio je identičan razvoj situacije. Rumunke su imale prednost koja ponovo nije prelazila dva gola. Tako je bilo sve do sredine drugog dijela. Tada su “lavice“ nošene sjajnom odbranom i raspoloženom Đinom Jauković za nešto više od četiri minuta napravile seriju od 4:1 za prednost od 23:21 u 50. minutu meča.Posljednjih 10 minuta pripale su gostujućoj selekciji koja je uspjela da stigne i do pobjede, ali ne onolikom razlikom koja im je bila potrebna za plasman u Japan. U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakla Ljubica Nenezić, najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa devet, dok su po četiri gola postigle Itana Grbić i Jovanka Radičević.U rumunskoj selekciji najbolja je bila Kristina Neagu sa 11 golova.