Ognjen Marsenić briljirao na mitingu u Beogradu

Na jubilarnom 10. novogodišnjem mitingu atletskog kluba „Crvena zvijezda“ u Beogradu, atletičar AK „Lim“ iz Berana, šesnaestogodišnji Ognjen Marsenić osvojio je zlatnu, srebrnu medalju i postavio dva državna rekorda.

Marsenić je, u vrlo jakoj konkurenciji, osvojio prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora na 60 metara u vremenu novog državnog rekorda od 7.17 sekundi. Prije toga je u trci na 200 metara, u vremenu novog državnog rekorda od 23.17 sekundi, bio drugi. Ognjen, čiji je trener Zoran Jojić, nedavno je u izboru Atletskog saveza Crne Gore (ASCG) proglašen za najuspješnijeg mlađeg juniora Crne Gore. Na takmičenju je učestvovao i najbolji srpski atletičar i član Crvene zvijezde, porijeklom naš Beranac, Strahinja Jovančević koji je istrčao lični rekord u vremenu 6.83 sekudni, ispustivši pobjedu u svojoj kategoriji za samo jednu stinku.Podsjetimo, atletski klub „Crvena zvijezda“ bio je domaćin „Novogodišnjeg mitinga“, poslednjeg u 2020. godini i prvog u zimskoj sezoni koja slijedi. Uzbudljive trke na 60 metara, odlični hici u bacanju kugle i lični rekordi viđeni su skoro u svim kategotijama.

Piše: Berane online