Leverkuzen bolji od Dortmunda

Izvor: Foto: Profimedia

U derbiju vanrednog 17. kola Bundeslige Bajer je u Leverkuzenu savladao Borusiju Dortmund rezultatom 2:1 (1:0).

Znalo se i prije ovog meča da će poraženi najvjerovatnije ispasti iz dalje trke za šampionskim trofejem, što se sada može reći za „milionere“.

“Farmaceuti“ u vođstvo su došli već u 14. minutu kada je strijelac bio Musa Dijabi, nakon sjajne duge lopte Leona Bejlija.

Potom je domaći tim imao još tri velike prilike, dva puta preko Dijabija i jednom kada se u šansi našao Lukas Alario.

Dortmund je praktično iz prve prave prilike izjednačio.

Igrao se 67. minut kada je Julijan Brandt efektno pogodio sa 20 metara za 1:1.

Samo dva minuta kasnije isti igrač je mogao da donese potpuni preokret, ali je njegov pokušaj u posljednjem momentu izblokiran.

I onda je u 80. minutu viđen momenat odluke.

Katastrofalnu grešku napravio je Toma Menije, predao loptu rivalu, a uslijedila je ekspresna kontra i gol Florijana Firca.

U preostale dvije utakmice Hofenhajm je, može se reći, iznenadio Hertu u Berlinu i savladao je sa ubjedljivih 3:0 (1:0)

Nakon što je Kšištof Pjontek promašio penal za domaćina, uslijedili su golovi Sebastijana Rudija u prvom i Andreja Kramarića u drugom poluvremenu.

I Volfsburg je bio uspješan u gostima, pošto je sa 2:0 (0:0) savladao Majnc

Golove za trijumf „vukova“ postigli su Bartoš Bjalek i Vut Vegorst.