„Lavice“ ispustile priliku: Francuska preokrenula u finišu i slavila na startu EP!

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 24:23 u prvom kolu grupe A Evropskog šampionata u Danskoj.

Našu selekciju sa klupe je prvi put predvodio danski stručnjak Kim Rasmusen, ali nije uspio da ostvari povoljan rezultat protiv aktuelnog šampiona Evrope.

Velika borba vođena je u Herningu od samog starta. Imala je Crna Gora konstantno prenost od jednog ili dva gola razlike, a onda je sredinom prvog dijela došla i do plus pet – 9:4.

Ipak, tada se Francuska probudila, zaigrala mnogo bolje i istopila našu prednost došavši do poravnanja 11:11. Naša selekcija uspjela je da do velikog odmora postigne gol i na poluvvremenu vodi 12:11.

Dobro su „Lavice“ započele drugo poluvrijeme, pa smo nakon par minuta igre otišli na plus tri. Opet su se Francuskinje trgle nakon tog zaostaka i stigle do poravnanja 17:17.

Igralo se gol za gol u narednih par minuta, a onda su Francuskinje na osam minuta prije kraja prvi put povele, 21:20.

Tada je Francuska pokazala zašto je bila favorit na ovom meču jer je ubrzo uspostavila dominaciju nakon vođstva i na kraju došla do pobjede.

U francuskoj selekciji po tri gola postigle su Kalidu Niakate, Klo Valentini, Laura FlipesAsito Kajate.

U crnogorskoj reprezentaciji Majda Mehmedović i Jovanka Radičević postigle su po pet, dok su sa po tri pogotka meč završile Jelena Despotović, Đurđina Jauković i Ema Ramusović.