Budućnost vodila cijelu utakmicu, pa ispustila vođstvo za remi sa Brestom!

Rukometašice Budućnosti remizirale su sa Brestom u gostima 28:28 u drugom meču glavne faze Lige šampiona.

Izabranice Bojane Popović ostvarile su dobar rezultat nakon što su u prvom kolu savladale Borsuiju iz Dortmunda u Podgorici.Odlično je Budućnost odigrala prvi dio meča, konstantno vodila i uvećavala prednost, pa su Podgoričanke na poluvremenu imale plus sedam, 18:11.Uspio jer Brest da se vrati u drugom poluvremenu i priđe na minus tri, ali su naše rukometašice uspijevale da održe vođstvo.Ipak, nastavio je domaći tim sa velikim pritiskom, pa je u samom finišu došao na minus jedan, a onda na dva minuta do kraja i do poravnanja 27:27.Nevjerovatna situacija desila se u poslednjem minutu kada nije sviran faul nad Jovankom Radičević, a onda je pogodila Popa i dovela domaće do vođstva 28:27.Ipak, uspjele su Podgoričanke da dođu do gola u posljednjim sekundama preko Radičević za veliki remi.Najefikasnije u podgoričkom timu bile su Itana Grbić i Jovanka Radičević sa po šest, dok su po četiri pogotka postigle Ema Ramusović i Nikolina Vukčević.U domaćem timu po pet pogodaka postigle su Ana Gros i Paulina Katanea sa po pet pogodaka.