Na muci se poznaju junaci: Hrabra Budućnost ovjerila plasman u četvrtfinale!

Košarkaši Budućnosti uspjeli su da ostvare zacrtani cilj i plasiraju se u četvrtfinale Evrokupa pobjedom nad direktnim konkurentom, ekipom Cedevita Olimpije, u šestom kolu grupe G.

Budućnost Voli – Cedevita Olimpija 79:66 (17:19, 21:21, 20:17, 21:9)Od početka se osjetila težina utakmice, igrači oba tima bili su u grču o čemu svjedoči veoma loš procenat realizacije tokom uvodnih deset minuta u kojima su za nijansu bolji bili momci Jurice Golemca.Egal je viđen u drugoj dionici pa je Cedevita Olimpija na odmor otišla sa dva poena prednosti. Edžim i Ivanović bili su najzapaženiji u redovima crnogorskog šampiona, a na drugoj strani Jaka Blažič.Plavi su zaigrali nešto organizovanije u nastavku, napravljen je preokret, uspjeli su da povedu. Ipak, to je bila minimalna razlika pa je odluka pala u poslednjoj četvrtini.

Trojkama Nikolića i Dela Valea, kao i slobodnim bacanjima Italijana Budućnost sredinom četvrte dionice stiče prvu osjetniju prednost (67:59). Nakon tajm-auta gosti su uspjeli da poentiraju, a onda je uslijedila trojka Edžima za velikih +9.Nakon pogođenih bacanja Nikole Ivanovića na tri i po minuta prije kraja Budućnost je došla nadomak cilja – 75:64.Ljubljančani su pokušali da se približe šutevima izvan linije 6,75 metara, ali na sreću nisu bili precizni, pa je na kraju domaći tim zabilježio ubjedljivu pobjedu.Odlični Melvin Edžim istakao se sa 20 poena i osam skokova. Ivanović ga je ispratio sa 17 poena, po 11 su dodali Amedeo Dela Vale i Danilo Nikolić, a 10 Vili Rid.Blažič najefikasniji u redovima poraženih sa 18 poena, Džerod Džons upisao je 12, Kendrik Peri 11.

Budućnost će u četvrtfinalu odmjeriti snage sa Monakom.Podsjetimo, klubu iz Njegoševog parka bila je neophodna pobjeda od najmanje četiri poena razlike za plasman među osam najboljih sa druge pozicije u grupi, iza neprikosnovenog Virtusa iz Bolonje.Prvi duel večerašnjih rivala u Ljubljani završen je pobjedom domaćina 74:71.