Moskvi, nevjerovatna partija Menhengladbaha

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve i Atletika iz Madrida podijelili su bodove u trećoj rundi takmičenja u Ligi šampiona – 1:1 (1:1).

Moskovljani su kao i u prethodnom kolu protiv Bajerna (1:2), odigrali izuzetno hrabro, ali su ovog puta nagrađeni osvojenim bodom.

Činilo se da će Atletiko lako doći do pobjede, posebno nakon vodećeg gola Himeneza u 18. minutu. Ipak, samo sedam minuta kasnije, poravnao je Mirančuk, sa “bijele“ tačke.

Atletiko je napadao, šanse su propustili Suarez, Korea i Žoao Feliks, ali promjene rezultata nije bilo.

Fantastičnu utakmicu odigrala je Borusija iz Menhengladbaha koja je pregazila Šahtjor u gostima – 6:0 (4:0).

Njemci su odigrali jednu od najboljih utakmica u posljednjih nekoliko godina, a krajnji rezultat najbolji opisuje dešavanja u Kijevu.

Već nakon prvog dijela gosti su imali nestvarnih 4:0 i to golovima Plee u 8. i 26., autogolom Bondara u 17., te golom Bensebainija u 44. minutu.

U nastavku, pogodio je i Štindl, ali i Plea koji je upotpunio het trik.