Jokić riješio derbi Zapada, Dončić i Vestbruk priredili spektakl

Bogat program NBA lige u noći između subote i nedjelje obilježilo je nekoliko zanimljivih i efikasnih mečeva, kao i sjajne individualne partije određenih igrača. Najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić nastavio je da dominira u NBA ligi i nosi Denver tokom čitave sezone.

Jokić je još jednom bio glavna figura meča i pomogao Nagetsima da savladaju Los Anđeles Kliperse na gostovanju, rezultatom 110:104. „Grumenje“ je dobilo derbi za treće mjesto na Zapadu i, ukoliko ga zadrže, biće u odličnoj situaciji na početku plej-ofa.Jokić je na parketu proveo nešto više od pola sata i za to vrijeme postigao 30 poena, imao 14 skokova i sedam asistencija. Ponovo je iz igre šutirao više od 50% (9/17, 10/10 penali), a njegova statistika je još impresivnija jer tokom utakmice nije izgubio niti jednu loptu.Bio je najzaslužniji što se njegov tim odlijepio sredinom poslednje četvrtine, kada je u nekoliko uzastopnih napada pronalazio Majkla Portera i njih dvojica donijeli su dvocifrenu razliku.Istakao se i spomenuti Porter Džunior sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok su dvocifreni bili Dozir sa 16, odnosno Kampaco i Milsap sa po 10 poena.Kod domaćina je najbolji bio Pol Džordž sa 20 poena i sedam uhvaćenih lopti, dva poena manje dodao je Rondo, a Kavaj Lenard je zaustavljen samo na 16.

Dalas je na svom terenu savladao Vašington rezultatom 125:124, uz nevjerovatnu partiju Luke Dončića.Slovenački reprezentativac imao je strašan tripl-dabl sa 31 poenom, 12 skokova i čak 20 asistencija (rekord karijere) i bio najzaslužniji za trijumf „teladi“.Utakmica u kojoj nastupa Rasel Vestbruk nije mogla da prođe bez njegovog pečata, pa je Brodi bio najefikasniji pojedinac sa 42 poena, 10 uhvaćenih lopti i devet uspješnih dodavanja.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović vratio se na teren posle kratke pauze i odmah pomogao Atlanti da ostvari trijumf. Hoksi su prekinuli seriju od tri uzastopna neuspeha, pošto su bili bolji od Vučevićevog Čikaga, rezultatom 108:97.Atlanta je napravila preokret u trećoj četvrtini koju je dobila 28:12 i nadomjestila dvocifren minus koji je imala, a ponovo je dominirao Trej Jang sa 33 poena i tri skoka, dok su Kapela (20 poena i 11 skokova) i Kolins (13 poena i 10 skokova) imali po dabl-dabl.Nekadašnji igrač Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta Bogdanović je na terenu proveo nešto manje od 36 minuta i za to vrijeme postigao 15 poena, imao šest skokova, pet asistencija.Na drugoj strani, u odsustvu Nikole Vučevića se istakao Tadeus Jang sa 20 poena, sedam uhvaćenih lopti i devet uspješnih dodavanja.

Oklahoma je igrala bez Alekseja Pokuševskog i doživjela pravi debakl od Indijana Pejsersa, pošto je poražena rezultatom 152:95.Pobjede su još ostvarili Šarlot Hornetsi, Golden Stejt Voriorsi, Nju Orleans Pelikansi, Orlando Medžik, Juta Džez…