Novopozitivnih 619, u Beranama 30

 Novopozitivnih 619, u Beranama 30

Foto: IJZ

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1777 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 619 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica317
Nikšić67
Bar56
Berane30
Bijelo Polje29
Tivat18
Rožaje15
Budva14
Pljevlja14
Herceg Novi13
Cetinje11
Danilovgrad10
Kotor8
Andrijevica7
Ulcinj3
Plav3
Tuzi2
Kolašin2

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 9 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Cetinja, Budve, Bara, Herceg Novog, Mojkovca i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 45 godine (1975 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 396 a od početka godine 405.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 259 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9867.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 28392.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4915639772
Nikšić816315440
Bijelo Polje75281753
Bar44557232
Cetinje38744813
Budva3636688
Herceg Novi35225512
Berane322127233
Kotor26249910
Pljevlja23972822
Ulcinj16957827
Mojkovac160634
Danilovgrad1563142
Tivat14328410
Rožaje12097323
Kolašin93854
Tuzi521224
Plav3813411
Andrijevica352055
Petnjica24361
Žabljak121376
Šavnik730
Plužine5210
Gusinje0404
UKUPNO986717805396
Avatar

Portal Berane

Pročitajte još