Novih 596 slučajeva koronavirusa, u Beranama 7

 Novih 596 slučajeva koronavirusa, u Beranama 7

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1484 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 596 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica360
Nikšić62
Bijelo Polje45
Budva26
Pljevlja22
Tivat15
Herceg Novi12
Bar10
Rožaje9
Berane7
Cetinje7
Kotor6
Danilovgrad3
Mojkovac3
Tuzi3
Ulcinj2
Andrijevica2
Kolašin1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Bara, Herceg Novog, Ulcinja i Bijelog Polja, od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 62 godine (1958 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 387 a od početka godine 396.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 475 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9516.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 27773.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4759630369
Nikšić807309440
Bijelo Polje73181752
Bar39356731
Cetinje37243512
Budva3486687
Herceg Novi33125511
Berane310124833
Kotor24749810
Pljevlja22871822
Ulcinj20154327
Danilovgrad1563082
Mojkovac152633
Tivat12728410
Rožaje10396823
Kolašin88854
Tuzi521194
Plav3613311
Andrijevica282055
Petnjica24361
Žabljak111356
Šavnik730
Plužine5210
Gusinje0404
UKUPNO951617546387
Avatar

Portal Berane

Pročitajte još